Az Építőipari Mesterdíjról
Az Építőipari Mesterdíjat (továbbiakban Mesterdíj) az Alapítványt létrehozó két szervezet, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) és az Építéstudományi Egyesület (ÉTE) alapította 1994-ben, azzal a céllal, hogy ilyen módon is elismerje a kiváló, "mesteri", építési teljesítményt. Az Alapítványhoz a késõbbiek során még több országos építési, építészeti szervezet is csatakozott, így mára a Mesterdíj az építési szakma egyik legjelentõsebb, ténylegesen is a "szakma nevében" odaítélt elismerésévé vált.
A Mesterdíjat magyarországi cégbíróságon bejegyzett építõipari vállalkozás nyerheti el valamely építményen (épületen vagy mûtárgyon) magas színvonalon elvégzett építési-szerelési munkanemért, munkarészért. A Mesterdíjra az Építõipari Mesterdíj Alapítványnál az egész év során lehet jelentkezni folyamatosan. Az elvégzett munka szakmai bírálatát az ebben jártas, elfogulatlan és szakmailag elismert szakértõkbõl álló bizottság végzi; a díjat az Alapítvány Kuratóriuma ítéli oda. A díj a szigorú szakmai bírálat révén annak elismerését jelenti, hogy a vállalkozó képes volt egy adott munkát kiváló minõségben elvégezni. Ezzel növekedhet a vállalkozó szakmai jó híre és versenyképessége.
A Mesterdíjat bronz díjfigura, illetve plakett, valamint elismerõ oklevél jeleníti meg (a díjfigura és a plakett Asszonyi Tamás szobrászmûvész alkotása). A Mesterdíjat elnyert pályázó a díj logóját (a díjfigurán, illetve a plaketten szereplõ jellegzetes grafikai ábrát) - az elismerés tanúsításaként - a díj odaítélést követõ két évig cégismertetõjén, továbbá levelezésein feltüntetheti.